Thursday, February 16, 2006

Hemotoloji Servisinden Iki Kare Resim

Asagidaki yazi ve resimler, Ipek'in izniyle onun blogundan alinmistir.

Yukarıda ilk resimde Çocuk Hemotolojinin koridorunu, ikinci resimde ise oyun odası olarak adlandırılan ancak gördüğünüz gibi bekleme odası görünümündeki yeri görmektesiniz.Oyun odası bu serviste yatan çcoukların gün içinde gitmeye can attıkları tek yer. Buraya bile gitmeleri için lokosit değerleri iyi olmalı, yoksa odadan dışarı çıkması yasaktır çünkü. Bu odaya çıkacak kadar kan değerleri iyiyse, diğer çocuklarla burada buluşma şansını yakalar. Görmelisiniz hallerini, Hastane filan farketmez,çocuk her yerde çocuktur sözünü doğrular hepsi. Çocuğun oyun odasına gidecek gibiyse o gün lokosit değerleri, anneleri ayaklı serum taşıyıcı paylaşma derdine düşerler vizit sonrasında. Koşuşturarak oraya doluşurlar hepsi. Serumların takılı olduğu şimdi adını hatırlayamadığım tekerlekli serumluklarını oturdukları yerin yanlarına sıkıştırma çabasında, bir taraftan masa başına toplaşıp, beraber oyun odasında eğer varsa resim malzemeleri, kitaplar ve oyuncaklarla oyalanmak derdine düşerler. Ve ne şekerlerdir. O halleriyle birbirleriyle bir sohbetleri vardır, şaşarsınız. En büyük morali, desteği orada birbirlerinden alırlar. Bir de oyuncu Ebru ablaları vardır. O gelirse eğer odaya mutlaka elinde yeni malzemeler vardır. Hepsi toplaşıp onunla vakit egeçirmekten hoşlanırlar. Artık devam etmiyormuş.(Gönüllü olabilecek, el işi faaliyetleri gösterebilecek kişilere ihtiyaç var. Buradan belki ilgilenen arkadaşlar olabilir.)Yıllardır bir oyuncak firmasının başının etini yiyip durmamdan dolayı, herhalde sonunda benden bıktılar ki, bu oyun odasını baştan sona yeilenemeye karar verdiler. Önümüzdeki haftalarda bir aksilik olmazsa, bunu gerçekleştirecekler. Yani kampanyamız, buranın yenilenmesini kapsamıyor. Bizim amacımız, hayati önem taşıyan cihazların alınabilmesi servise. Şimdi, kampanyamızda toplanan para, emin olun acil durumlarda bile alınacak bir ilaç parası kadar bile olamadı. Daha önceki yazımda bahsettiğim iki cihaz vardı. Biri monitor, diğeri ise taşınabilir röntgen cihazı. Monitor fiyatları 7.000-10.000.YTL aralığında, Röntgen cihazının fiyatı ise, 25.000-30.000.EURO aralığında. Bizim bağışlarmızda son durum ise,1.233 YTL.

Daha önümüzde zaman var. Bir cihaz bile almaya yetse kampanyamız kalıcı katkı sağlayabilsek, hepimiz eminim bundan dolayı, çok da mutlu olacağız.
Bu konuda sevgili Blog arkadaşlarım hepimize düşen sadece logoları bloglarımıza eklemekten ibaret değil, kendilerimizde gerek okuyucularınıza, gerek çevremizdekilere bu kampanyadan haberdar etmemiz gerek. Bir bilet de olsa, katkıda bulunulması ile yada çevremizdeki insanlara duyurmakla belki bir firmanın yada daha büyük katılım sağlayabilecek bağışçıların dikkatini çekmeyi başarır ve kalıcı katkıları belki de öyle sağlayabiliriz. Neden olmasın?

Biz elele olduktan sonra,başarılı olacağımızı biliyorum. Ve sizlere güveniyorum.

Monday, February 13, 2006

Son Durumu Ogrenmek Icin...

Bagis yapan sayisi ve toplanan bagislarin son durumunu gormek icin yukardaki buyuk Bloglar Elele logosuna tiklayabilirsiniz.